معاون فنی اداره کل منابع طبیعی استان آذربایجان غربی از اختصاص بودجه 47 میلیارد ریالی برای احیا و اصلاح مراتع استان خبر داد.

مهندس قائمی صبح امروز با اعلام این خبر به روابط عمومی اداره کل منابع طبیعی استان خاطر نشان کرد: این حجم از اعتبارات که از محل صندوق توسعه ملی تامین شده است نقش تاثیرگذاری در اقدامات منابع طبیعی و احیا و اصلاح مراتع خواهد داشت.

وی مساحت مراتع استان آذربایجان غربی را دو میلیون و ششصد هزار هکتار اعلام کرد و افزود: منابع طبیعی طرح های مرتعداری را با همکاری مجریان و بهره برداران به اجرا در می آورد.

مهندس قائمی همچنین تصریح کرد: عملیات بذرپاشی، قرق، کپه کاری و حفاظت از مهمترین عناوین طرح های مرتعداری است که با تخصیص این اعتبارات فرآیند اصلاح و احیاء در مراتع استان آذربایجان غربی به شکل مستمر ادامه خواهد داشت. 

معاون فنی اداره کل منابع طبیعی استان آذربایجان غربی در ادامه گفت: خوشبختانه اعتبارات بخش مرتع در سال جاری نسبت به سال گذشته افزایش دو برابری داشته است که این امر گام مهمی را در احیاء عرصه های ملی خواهد داشت.

قایمی با تاکید بر اینکه اجرای طرح های مرتعداری با مشارکت مجریان و بهره برداران عرصه های ملی انجام خواهد شد، خاطر نشان کرد: مشارکت مهمترین اصل در اجرای پروژه های منابع طبیعی استان است که امیدواریم این رویکرد همچنان تداوم داشته باشد تا شاهد پویایی هر چه بیشتر عرصه های ملی باشیم.